Relaxace na Seychelles|Seychelles|Disneyland|správa PC
TelefonCZ 2222 4 5555
SkypeSKYPE: letenky.airticket 
ICOICQ:
15-178-387


Seychelles


POPIS OSTROVŮ

Seychelské ostrovy se skládají z následujících skupin:

MAHE a jeho ostrovy

MAHE, ST. ANNE, LONG ISLAND, CERF, MOYENNE, ROUND ISLAND

Vnitřní skupina

PRASLIN, LA DIGUE, FRÉGATE, SILHOUETTE, CURIEUSE, ARIDE, FÉLICITÉ, DENIS, BIRD ISLAND, COUSINE, COUSIN

Vnější skupina

COETIVY, ILE PLATE

AMIRANTY

AFRICAN BANKS, DESROCHES, D´ARROS, POIVRE, DESNOEUFS

Skupina FARQUHAR

Skupina ALPHONSE

Skupina ALDABRA

ASSUMPTION, COSMOLEDO, ATOLL, ASTOVE, ALDABRA (největší atol na světě)

Kromě hlavních a velkých ostrovů jsou zde desítky jejich maličkých satelitů a mnohdy i bezejmenných skalisek, roztroušených v nedozírných vodách Indického oceánu. Větší ostrovy jsou žulové, ostatní převážně korálového původu. Mírně hornatá vnitrozemí mají pouze MAHE, PRASLIN, SILHOUETTE a částečně i LA DIGUE.

Seychely jsou světovým unikátem, jde totiž o jedinou skupinu ostrovů žulového původu. Podle bájné teorie o srážce východní Afriky a Asie, kdy vznikly Himaláje a Indický poloostrov a došlo k rozpůlení Madagaskaru, který částečně odplul do Indického oceánu, vznikly Seychely. Protože je tato část země vzdálena tisíce kilometrů od ostatních, naleznete zde neobvyklou faunu a floru. Seychely netrpí bouřkovými přehá?kami, zemětřeseními ani cyklony, proto je zde velmi bezpečné zázemí.

MAHÉ

Protože 152 ostrovních kilometrů čtverečních roste až do nad mořské výšky 905 metrů, jsou jeho příkré útesy a oblé vrcholy lehce zahaleny v mlze, zatímco jiskřivé pláže jsou zality slunečními paprsky. Jen málo návštěvníků tuší, že se nad jejich hlavami nachází další přírodní království - svět neproniknutelných palmových pralesů obydlený vzácnými orchidejemi, léčivými rostlinami, ovocnými netopýry a ptáky, který nenajdete nikde jinde na zemi, přerušovaný tu a tam listnatými stromy.

Podél pobřeží můžete zkoumat pozůstatky z celkem bohaté koloniální historie, zachycené v překrásných starobylých domcích kolem kterých seychelané udrželi svůj přirozený způsob života.

VICTORIA, úchvatné hlavní město, usíná krátce po západu slunce a probouzí se k životu ranním shonem školáků, otvíráním trhových stánků a shromažďováním pouličních prodejců pod malými kostelními hodinami, které bijí dvakrát.

img

PRASLIN

Po pár nocích strávených na MAHÉ zamíříme na ostrov palem a romantiky, PRASLIN. PRASLIN je domovem podivuhodných kokosových palem "COCO-DE-MER" s jeho kouzelnými dvoulaločnatými ořechy, které rostou ve VALLÉE DE MAI a blízko ostrova CURIEUSE. Když budeme mít štěstí, uslyšíme pronikavé volání vzácného černého papouška, který se živý semeny a ovocem "Bilimbi" vysoko v korunách stromů. Odpoledne unaveni usneme na pláži ANSE LAZIO, která je bezpochyby jednou z nejkrásnějších pláží na světě.

img

LA DIGUE

Překvapující ostrov s obřími žulovými balvany, vysokými kokosovými palmami a skupinou pláží ANSE SOURCE D' ARGENT tvoří jedno z nejvyhledávanějších prostředí pro fotografování a filmování. Kromě vozu taženého volem a třech malých taxíků je jízda na kole nejběžnější způsob dopravy na LA DIGUE. Ostrov je spojen s MAHÉ a PRASLINEM lodní dopravou, letadly a helikoptérami. Je řada nelehkých věcí, které musí člověk v životě vykonat. Jednou z nejtěžších bude určitě chvíle loučení s rájem jménem LA DIGUE a nebo zvítězí vědomí, že se určitě vrátítě…

img

img

SILHOUETTE

Na pláži BEAU VALLON v úctě hledíte na profil ostrova jehož vrcholky jsou stále v mracích. Před příchodem evropských námořníků, sloužil ostrov arabským obchodníkům. Žil zde i jeden z nejznámějších pirátů 17.století ,Hodoul. A říká se, že zde ukryl své poklady.

FRÉGATE

Nejizolovanější ostrov ze všech žulových ostrovů. Domov tmavěmodrého ptáka Magpie Robin - na světě jich je již pouze 22 a všichni žijí na FRÉGATE. Najdete zde i nejsmyslnější pláž na této straně polokoule.

KORÁLOVÉ OSTROVY

DENIS

Ostrov byl pojmenován po Denisi de Trobriandovi, Fr ancouzovi, který zde přistál r. 1773 s lodi „L´Etoile“. Nalezl zde množství ptáků, obrovských želv a v okolních vodách tzv. mořské krávy. Tento mořeplavec zde někde zakopal láhev s důležitými listinami, a tento historický poklad stále ještě čeká na svého objevitele. Téměř celý ostrov je obkroužen pláži s bělostného písku, z východní, jižní a jihozápadní strany je chráněn korálovým reefem. Povrch ostrova pokrývá souvislý palmový háj, který zajišťuje dostatek stínu, jediným otevřeným prostranstvím je travnatá přistávací plocha. Díky hojnosti a různorodosti ryb se zde pořádají místní rybářské hry. Ostrov nemá žádné silnice, pouze cyklistické stezky.

img

DESROCHES

Ostrov je od MAHÉ vzdálen cca 240 km a malý stroj Air Seychelles tu vzdálenost zvládne za cca 60 minut. Celý ostrov je obkroužen bělostnou pláží a smaragdovou lagunou, uvnitř je pokryt hustou vegetaci, takže procházka ve stínu je rozhodně příjemná. Skutečným rájem je tento ostrov pro potápěče. Množství starých i zcela nedávných vraků lodí je pro gurmány tohoto sportu vyhledáváno.

img

BIRD ISLAND

Setkáte se zde s nejstarší žijící želvou na zemi, je jí 160 let, váží přes 300 kg a i přes to, že to je samec má jméno Esmeralda. Žije zde ve společnosti miliónů mořských racků, kteří se sem přilétají ze studeného severu pářit a hnízdit.

img

ALDABRA

Největší atol na světě img© 2003-2022 Letenky na letame.cz - všechna práva vyhrazena
Doporučujeme: Letenky, Disneyland,